Adopcje

"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Adopcja to szansa na lepsze życie psów i kotów.

Fundacja „Serce dla Pupila” powstała po to, aby polepszyć życie wielu kotom i psom, zwłaszcza tym których życie do tej pory było tylko cierpieniem. Zwierzęta które do nas docierają często są w bardzo złym stanie: wygłodzone, ranne i chore. Przywracamy je do zdrowia, poznajemy ich zwyczaje i szukamy ciepłego, kochającego domu. Zwierzęta są pod opieką naszych lekarzy weterynarii. Robimy co w naszej mocy, aby wymazać z pamięci traumę jaką przeżyło zwierzę, aby znów umiało zaufać człowiekowi..

Z ogromną przyjemnością obserwujemy radość i wdzięczność wyleczonego pupila. W takich chwilach serce się raduje. Pracownicy „Pupila” są zgranym zespołem, są pasjonatami, w pełni oddanymi pracy ze zwierzętami..

Pomagamy także w odnalezieniu domu zaginionym. Często docierają do nas wieści o zaginięciu. Zdarza się, że pies lub kot wystraszy się burzy i ucieknie, potem zdaje sobie sprawę z tego, że się zgubił, ale jest już za późno. Rodzina przeżywa dramat, kiedy zginie im ich bliski przyjaciel.

Zdarza się również że trafia do nas zwierzę, które ktoś znalazł na ulicy. Rozgłaszamy wtedy różnymi sposobami informację o tym, że u nas znajduje się zaginione zwierzę, które później wraca do swojej rodziny. Lubimy takie szczęśliwe zakończenia ?

Pamiętaj o tym, że adopcja :

- powinna być przemyślana i uzgodniona ze wszystkimi domownikami.
- nie powinieneś działać spontanicznie - adopcja jest poważną decyzja, nie można zmieniać zdania, kiedy zwierzę już Cię pokocha.
- decydując się na przygarnięcie psa albo kota powinieneś mu zapewnić należyta opiekę do końca jego dni.
- musisz zadbać o szczepienia i o lekarstwa oraz lub karmy specjalistyczne w razie choroby (co wiąże się z wydatkami)
- zwierzęciu trzeba zapewnić opiekę w trakcie wyjazdów.