Czy warto wysterylizować suczkę?

Czy warto wysterylizować suczkę?

Wielu właścicieli zastanawia się czy zdecydować się na ten krok. Czy są jakieś pozytywy wynikające z tego zabiegu? Oczywiście, że są i to ogromne. Przede wszystkim jak pokazują badania suki sterylizowane znacznie rzadziej zapadają na nowotwory listwy mlecznej. Istotny jest jednak moment wykonania zabiegu. Najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia guzów sutka występuje u suk wysterylizowanych przed lub zaraz po pierwszej cieczce. Z każdą kolejną cieczką prawdopodobieństwo zachorowania wzrasta.

Sterylizując eliminujemy również możliwość wystąpienia ropomacicza, nowotworów jajników czy macicy. Najbardziej zauważalne dla właściciela jest jednak brak niechcianych adoratorów pod oknem, zaskakujących ciąż czy uporczywego sprzątania.

Warto pamiętać, że jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości i pytania o zabieg możecie Państwo z nami na ten temat porozmawiać. Dla każdego właściciela znajdziemy czas aby szczegółowo odpowiedzieć na nurtujące pytania o to jak wygląda zabieg i postępowanie po nim.

Każdorazowo przed zabiegiem przeprowadzamy rozmowę informacyjną a po zabiegu właściciel otrzymuje od nas na piśmie zalecenia.
Zabieg wykonujemy w okresie spokoju hormonalnego, średnio trzy miesiące po ostatniej cieczce.